Przejdź do głównej zawartości

wizyta

Proponuję zapoznac się z historią tzw “popłatków” wprowadzonych w Czechach. Kilkadziesiąt koron (6,5 korony za złotego) za wejscie do lekarza, za receptę,za skorzystanie z interwencji szpitalnej itp. Wprowadził rząd ODS , upadły z trzaskiem przy końcu 2013.
Rząd koalicji socjaldemokratów z ANO i chrześcijański demokratami popłatki wycofał.
Ubytek tego grosza zrekompensował z budżetu. Wydłużył finansowanie budżetowe kuracji sanatoryjnych do 4 tygodni (dzieci i chronicy więcej). Od 30-tu lat prowadze mikrofrmę i nikt mi nie płaci za 26 dni urlopu, mam tydzień urlopu w roku. czyli jest tam zatrudnionych 30-40 lekarzy. Wydaje mi sie, że przy takiej ilości pracowników można tak przygotować grafik urlopów, że każdy pójdzie na swoje zasłużone 2 tygodnie urlopu. W mojej przychodni nie ma problemu, dzwonie i po południu mam receptę. to zależy od lekarza, mój powiedział mi kiedyś ze bielizna, że minister musiał by koło niego posadzić człowieka do pilnowania. Również w sąsiednej przychodni tak postępują.
Coś na temat Lekarzy i “lekarzy” napisałem we wrześniu, kiedy musiałem się wyładować w związku z postępowaniem niektórych wobec mojej mamy (8o+).
Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia w Nowym Roku.
Mnie by do głowy nie przyszło zamykać firmę znienacka, nie powiadamiając kontrahentów odpowiednio wcześnie, a tego własnie żądają lekarze z PZ. Ja informuję moich kontrahentów o planach urlopowych w styczniu.

Rok temu moja mama była zapisana do ortopedy w jej przychodni. Po dwóch tygodniach oczekiwania pojechaliśmy na umówioną wizytę. Okazało sie, że Jaśnie Pani Lekarka tydzień wcześniej poszła na urlop. Nikt nie raczył nawet powiadomić mojej mamy, a mama wylądowała na końcu kolejki z bielizną. Czy tak sie traktuje pacjentów ?
Czesi są co nieco bogatsi.Najważniejsze,że nie sypią groszem na myśliwce, helikoptery, rakiety, bizdżety ewakuacyjne, akcje orzeł morze itp itd.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

współczynniki

Rozpatruję dwa domy:Moje wspolczynniki obliczeniowo (certyfikat) wynosza: Ek = 6,9 [kWh/(m2*rok)] Ep = 33,9 [kWh/(m2*rok)] Realne koszty roczne ogrzewania i cwu wynosza 1 400 zl/rok dla dwoch osob i pow. ogrzewanej ok. 215m2 (ok. 175 m2 pow. uzytkowej pow. 1,9m wysokosci) Zuzycie en. elektrycznej wynosi  http://klimatyzator.eu/klimatyzacja-do-biur-i-gastronomii/  3 500 kWh/rok (co+cwu), dodatkowa energia odnawialna z gruntu ok. 8 900 kWh/rok. Daje to nam 12 400 kWh/rok calkowitego zapotrzebowania budynku na energie na cele co+cwu. 12 400 [kWh/rok] / 215 [m2] = 57,67 kWh/(m2*rok) Na cele samego ogrzewanie, zapotrzebowanie domu (en.elektryczna+odnawialna) wynosi rocznie ok. : 9 765 [kWh/rok] Sama energia elektryczna na ogrzewanie wynosi ok. 2 540 [kWh/rok] 1. który ma następującą charakterystykę: Eu = 148 kWh/m2/rok Ep = 51 kWh/m2/rok Ek = 195 kWh/m2/rok Ogrzewanie biomasą. 2. Berlin (energooszczędny), wyglądający następująco: Ea* = 32,11 kWh / (m2rok) Ep = 60,50

mydło

Racjonowanie niektórych produktów - m.in. żeli i chusteczek antybakteryjnych - ogłosiła też inna sieć supermarketów, Waitrose, choć w tym przypadku dotyczą one tylko zakupów przez internet. Podobne ograniczenia - obowiązujące zarówno w internecie i w sklepach stacjonarnych - wprowadziły już w połowie tygodnia niektóre sieci aptek i drogerii, m.in. Boots i LloydsPharmacy. Klienci mogą w nich kupić maksymalnie dwie sztuki środków do higieny rąk.Tymczasem brytyjski urząd ds. konkurencji i rynku CMA ostrzegł, że będzie monitorował ceny i jeśli zauważy, że sklepy wykorzystują panikę związaną z koronawirusem do podnoszenia cen, będzie nakładał kary. Brytyjskie media informują, że na internetowych platformach handlowych, takich jak Amazon czy eBay, niektórzy sprzedawcy oferują produkty do higieny rąk po drastycznie zawyżonych cenach, np. sprzedawanych przez Tesco pod własną marką żel antybakteryjny, który w tej sieci kosztuje 75 pensów, na eBay jest oferowany za 9 funtów, a środek do dezynf

w kolejce

 Według izraelskich danych na 7 stycznia 2021 roku osób, które przeszły COVID-19 lub są w trakcie infekcji jest ok. 466 tys., a 3,5 tysiąca chorych zmarło. Chociaż w niespełna dwa tygodnie zaszczepionych zostało około 1,5 miliona obywateli, to od piątku 8 stycznia Izrael po raz trzeci wprowadza narodową kwarantannę. Szczepienia okazały się sukcesem, ale liczba zakażonych COVID-19 rośnie. Rząd zdecydował, że trzeci lockdown potrwa dwa tygodnie . Ponownie zamkną się szkoły, restauracje, bary i niektóre firmy. Rząd musi działać szybko, bo jest to walka z czasem. Walka o nasze życie. Ale prawdziwy sukces będzie dopiero wtedy, kiedy uda się dostarczyć drugą dawkę do takiej samej ilości osób. Wtedy mamy 95 proc. szans na odporność Lokalne media w Izraelu piszą, że rząd wstrzymał obecnie podawanie pierwszej dawki szczepionki firmy Pfizer, a służby medyczne skupiły się na doprowadzeniu wszystkich osób zaszczepionych pierwszą dawką na drugą dawkę szczepienia, tak, by starczyło dla wszystkich,